Henkilökunta

Taina Kopra
Sirkustirehtööri, taiteellinen johto
044-345 3737
taina.kopra@sorinsirkus.fi

 

 

 

Jouni Kivimäki
Maneesimestari, sirkustekniikka
040-4161 325
jouni.kivimaki@sorinsirkus.fi

 

 

 

Marko Akkanen
Opintosihteeri
044 763 4289
marko.akkanen@sorinsirkus.fi

 

 

 

Piia Karkkola
Tuottaja (sosiaalinen sirkus, tiedotus)
044 345 3748
piia.karkkola@sorinsirkus.fi

 

 

Christopher Hokkanen
Tuottaja (keikat & esiintymiset)
044 345 3738
c.hokkanen@sorinsirkus.fi

 

 

 

Hannu Peltola
Talous ja laskutus
044-345 3740
hannu.peltola@sorinsirkus.fi

 

 


Kitte Klemettilä
Pukusuunnittelija
kitte.klemettila@sorinsirkus.fi

 

 

 

Pirjo Ervast
Siistijä, kahvilanpitäjä
050-4326 317
pirjo.ervast@sorinsirkus.fi

 

 

 

 


Opettajat

Sorin Sirkuksen vakituisilla opettajilla on omat vastuuryhmänsä.
Jos sinulla on kysyttävää tai kommentoitavaa lapsesi sirkusharrastuksesta, pyydämme ottamaan suoraan yhteyttä hänen ryhmäänsä ohjaavaan opettajaan.

Taina Kopra
Sirkustirehtööri
Vastuuopettaja ryhmässä: Esiintyvät
044-345 3737
taina.kopra@sorinsirkus.fi

 

 

Juha Helppikangas
Vastuuopettaja ryhmissä: Merikarhut,  Kengurut, Koalat, Simperit + aikuisten sirkuskoulu
juha.helppikangas@sorinsirkus.fi

 

 

 

Kamilla Nisso
Sosiaalisen sirkuksen vastuuopettaja
044-774 8006
kamilla.nisso@sorinsirkus.fi

 

 

 

Tytti Vuolle
Tuntiopettaja
Vastuuopettaja ryhmissä: Norsut, Marakatit, Merileijonat
tytti.vuolle@sorinsirkus.fi

 

Jani Suihkonen
Vastuuopettaja ryhmissä:
Leijonat, Seeprat
jani.suihkonen@sorinsirkus.fi

 

 

 

Heli Sten
Vastuuopettaja ryhmissä:
Kamelit, Tiikerit, Kanit, Kyyhkyt
heli.sten@sorinsirkus.fi

 

 

 

Ilona Jääski
Vastuuopettaja ryhmissä:
Pantterit, Papukaijat
ilona.jaaski@sorinsirkus.fi

 

 

 

Elina Mäkelä
Tuntiopettaja
Vastuuopettaja ryhmissä: Apinat, Gorillat
elina.makela@sorinsirkus.fi

 

 

 

Jarmo Humalajärvi
Tuntiopettaja
Vastuuopettaja ryhmissä: Kirahvit, Puudelit
jarmo.humalajarvi@sorinsirkus.fi

 

 

 

Marko Akkanen
Tuntiopettaja

 

 

 

 

Eveliina Saxman
Tuntiopettaja
Vastuuopettaja ryhmissä: Kirput, Ratsut
eveliina.saxman@sorinsirkus.fi

Tarja Lehto
Tuntiopettaja

Eben Aidoo
Tuntiopettaja
eben.aidoo@sorinsirkus.fi

Pasi Hyvärinen
Tuntiopettaja

Henri Kannisto
Tuntiopettaja
henri.kannisto@sorinsirkus.fi

Anssi Kolehmainen
Tuntiopettaja
anssi.kolehmainen@sorinsirkus.fi

Sami Räikkä
Tuntiopettaja

Sohvi Silius
Tuntiopettaja

Laura Tikka
Tuntiopettaja
laura.tikka@sorinsirkus.fi

Juho Yrjölä
Tuntiopettaja

Iitu Kivimäki
Tuntiopettaja