Henkilökunta

Taina Kopra
Sirkustirehtööri, taiteellinen johto
044-345 3737
taina.kopra@sorinsirkus.fi

 

 

 

Jouni Kivimäki
Maneesimestari, sirkustekniikka 
040-4161 325
jouni.kivimaki@sorinsirkus.fi

 

 

 

Kaisa Penny
Rehtori
040-721 7212
kaisa.penny@sorinsirkus.fi

 

 

 

Marko Akkanen
Opintosihteeri
044 763 4289
marko.akkanen@sorinsirkus.fi

 

 

 

Piia Karkkola
Tuottaja (sosiaalinen sirkus, tiedotus)
044 345 3748
piia.karkkola@sorinsirkus.fi

 

 

Christopher Hokkanen
Tuottaja (keikat & esiintymiset)
044 345 3738
c.hokkanen@sorinsirkus.fi

 

 

 

Hannu Peltola
Talous ja laskutus
044-345 3740
hannu.peltola@sorinsirkus.fi

 

 


Kitte Klemettilä
Pukusuunnittelija
kitte.klemettila@sorinsirkus.fi

 

 

 

Pirjo Ervast
Siistijä, kahvilanpitäjä
050-4326 317

 

 

 

 


Opettajat

Sorin Sirkuksen vakituisilla opettajilla on omat vastuuryhmänsä.
Jos sinulla on kysyttävää tai kommentoitavaa lapsesi sirkusharrastuksesta, pyydämme ottamaan suoraan yhteyttä hänen ryhmäänsä ohjaavaan opettajaan.

Taina Kopra
Sirkustirehtööri
Vastuuopettaja ryhmässä: Esiintyvät
044-345 3737
taina.kopra@sorinsirkus.fi

 

 

Juha Helppikangas
Vastuuopettaja ryhmissä: Merikarhut, Karhut, Kengurut, Simpanssit, Tiikerit + aikuisten sirkuskoulu
juha.helppikangas@sorinsirkus.fi

 

 

 

Kamilla Nisso
Sosiaalisen sirkuksen vastuuopettaja
044-774 8006
kamilla.nisso@sorinsirkus.fi

 

 

 

Tytti Vuolle

 

 

 

Jani Suihkonen
Vastuuopettaja ryhmissä:
Leijonat, Seeprat
jani.suihkonen@sorinsirkus.fi

 

 

 

Heli Sten
Vastuuopettaja ryhmissä:
Norsut, Marakatit, Merileijonat, Kanit, Kyyhkyt, Kirput, Ratsut
heli.sten@sorinsirkus.fi

 

 

 

Ilona Jääski
Vastuuopettaja ryhmissä:
Kamelit, Pantterit, Papukaijat
ilona.jaaski@sorinsirkus.fi

 

 

 

Marko Akkanen
Tuntiopettaja

 

 

 

 

Elina Mäkelä
Tuntiopettaja

 

 

 

 

Jarmo Humalajärvi
Tuntiopettaja
Vastuuopettaja ryhmissä: Kirahvit, Puudelit

 

 

 

Simon Llewellyn
Tuntiopettaja

 

 

 

 

Petra Lesonen
Tuntiopettaja
Vastuuopettaja ryhmissä: Apinat, Gorillat

 

 

 

 

Tarja Lehto
Tuntiopettaja

Kalle Ristikartano
Tuntiopettaja

Eve Saxman
Tuntiopettaja

Reija Tapaninen
Tuntiopettaja