Opettajat

Sorin Sirkuksen vakituisilla opettajilla on omat vastuuryhmänsä.

Jos sinulla on kysyttävää tai kommentoitavaa lapsesi sirkusharrastuksesta, pyydämme ottamaan suoraan yhteyttä hänen ryhmäänsä ohjaavaan opettajaan.

_________________________________________________________________________

Taina Kopra
Sirkustirehtööri
Vastuuopettaja ryhmässä: Esiintyvät
044-345 3737
taina.kopra@sorinsirkus.fi

 

 

Juha Helppikangas
Vastuuopettaja ryhmissä: L4 Koalat, L5 Simperit + Aikuisten sirkuskoulu
juha.helppikangas@sorinsirkus.fi

 

 

 

Kamilla Nisso
Sosiaalisen sirkuksen vastuuopettaja

 

 

 

Tytti Vuolle
Sosiaalisen sirkuksen opettaja ja vastuuopettaja ryhmissä:
V1 Norsut, V2 Marakatit, V3 Merileijonat
tytti.vuolle@sorinsirkus.fi

 

Jani Suihkonen
Sosiaalisen sirkuksen opettaja ja vastuuopettaja ryhmissä:
L3 Leijonat, L3 Seeprat
jani.suihkonen@sorinsirkus.fi

 

 

 

Heli Sten
Vastuuopettaja ryhmissä:
Y3 Tiikerit, Y1 Kamelit, Y2 Kanit, Y2 Kyyhkyt
heli.sten@sorinsirkus.fi

 

 

 

Ilona Jääski
Vastuuopettaja ryhmissä:
Y4 Pantterit, Y4 Papukaijat
ilona.jaaski@sorinsirkus.fi

 

 

 

 

Jarmo Humalajärvi
Sosiaalisen sirkuksen opettaja ja vastuuopettaja ryhmissä:
L2 Kirahvit, L2 Puudelit
jarmo.humalarvi@sorinsirkus.fi

 

 

 

 

Marko Akkanen
Tuntiopettaja
marko.akkanen@sorinsirkus.fi

 

 

 

 

Elina Mäkelä
Vastuuopettaja ryhmissä:
L1 Apinat, L1 Gorillat
elina.makela@sorinsirkus.fi

 

 

 

Pasi Hyvärinen
Tuntiopettaja, taikuus

 

 

 

Eveliina Saxman
Tuntiopettaja, vastuuopettaja ryhmille: Y2 Kyyhkyt, Y3 Ratsut
eveliina.saxman@sorinsirkus.fi

Henri Kannisto
Sosiaalisen siruksen opettaja, tuntiopettaja
henri.kannisto@sorinsirkus.fi

Sami Räikkä
Tuntiopettaja

Tarja Lehto
Tuntiopettaja

Eben Aidoo
Tuntiopettaja

Anssi Kolehmainen
Siviilipalvelusmies, tuntiopettaja

Laura Tikka
Tuntiopettaja

Juho Yrjölä
Tuntiopettaja

Iitu Kivimäki
Tuntiopettaja